Vodoinštalácie
Kúrenie
Plyn
Elektroinštalácie

Obnoviteľné zdroje energie::: Fotovoltika

:: Obnoviteľné zdroje energie::

Inštalácie fotovoltických systémov - slnečné elektrárne

FotovoltikaPonúkame vám možnosť spracovať slnečnú energiu, ktorá predstavuje veľmi efektívny, prístupný a v súčasnosti často využívaný spôsob výroby energie v rodinnom dome prípadne firme a získať tým energetickú nezávislosť. Výrobu elektrickej energie pre potrebu domácnosti vám môže zabezpečiť fotovoltický solárny systém – slnečná elektráreň pripojená do distribučnej siete. Slnečná elektráreň zvyšuje hodnotu budovy, prináša konkurenčnú výhodu vďaka úsporám energie pri vlastnej spotrebe a stabilizuje cenu energie.

Hybridná elektráreň

Tento systém je vhodný pre rodinné domy, chaty, chalupy, firmy alebo priemyselné areály, kde je k dispozícii klasická prípojka elektriny. Hybridný fotovoltický systém vám ponúka riešenie vedúce nielen k nezávislosti na zvyšovaní cien elektriny, ale aj k energetickej nezávislosti na prípadných výpadkoch od distribučnej sústavy. Výhoda hybridnej elektrárne je, že takmer celá výroba elektriny z fotovoltických panelov je využitá pre vlastnú spotrebu vo forme elektrickej energie (akumulácia do baterii, prikurovanie, ohrev TUV, klimatizácia, prevádzka bazéna alebo iných spotrebičov) a len naozaj malá časť je dodaná vo forme prebytkov do siete. Rozdiel medzi klasickou fotovoltickou elektrárnou a hybridnou je teda v maximálnom využití energie zo solárnych fotovoltických panelov, bez toho aby bolo zbytočne príliš veľa nadbytočnej energie dodanej do siete.

Ostrovná elektráreň

FotovoltikaOstrovné fotovoltické systémy sa postupne stávajú populárnymi aj na Slovensku. Ponúkajú vám riešenia, kde nie je možné pripojiť objekt do distribučnej siete, prípadne nezávislosť na dodávkach elektrickej energie od ostatných dodávateľov „energetickú nezávislosť “. Túto samostatnú ostrovnú prevádzku môžu vytvoriť rôzne systémy a to fotovoltická elektráreň, veterná elektráreň, elektrocentrála a podobne.

Malý zdroj do 10kW

Novelou zákona 309/2009 sa do praxe vnieslo pomenovanie Malý zdroj. Jedná sa o klasickú fotovoltickú elektráreň do výkonu 10kW. Účelom tejto novely je zjednodušenie administrativnej činnosti pri odovzdávani zariadenia zákazníkovi a následného spustenia do prevádzky. Ako aj pri klasických elektrárňach, tak aj pri Malom zdroji, je účelom, aby ste si pokryli vlastnú spotrebu elektrickej energie. Ako pridanú hodnotu máte možnosť čerpať jednorázovú dotáciu a to v prípade, ak si nebudete uplatňovať doplatok a sumu na straty.


Ponúkame Vám certifikovanú inštaláciu Malého zdroja s odovzdaním kompletnej žiadosti pre čerpanie dotácie.

Fotovoltika

Dnes je streda, 21. august 2019, sviatok má Jana
Posledná aktualizácia: 19.10.2018

©2012 PEMO servis s. r. o. - All Rights Reserved

Úvodná stránka | Na začiatok stránky | Vytlačiť stránku | Pridať k obľúbeným

Stránka bola vygenerovaná za: 0 s
Vaša IP adresa: 3.83.192.109

Počet zhliadnutí: counter